eram21
18 بهمن 1401 - 19:21

رئیس سازمان سینمایی : بازار هدف ما کشورهای هم‌پیمان است

رئیس سازمان سینمایی کشور در حاشیه بازدید از بازار فیلم فجر به چند سئوال کوتاه درباره بخش بین‌الملل جشنواره در جمع خبرنگاران پاسخ داد و گفت: بازار هدف ما امسال کشورهای هم‌پیمان است اما به این معنی نیست که با دیگران همکاری نداریم.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، محمد خزاعی درباره بخش بین‌الملل جشنواره چهل و یکم اظهار داشت: بازار جشنواره که بعد از چند سال فاصله از بخش ملی امسال بار دیگر برگزار می‌شود و اولین روز این بازار باید جدی‌ترین روز آن شناخته شود.

خزاعی درباره تعداد شرکت‌های حاضر نیز گفت: در این دوره از بازار جشنواره فیلم فجر علی‌رغم تمامی شیطنت‌ها بالغ بر 20 شرکت توزیع و پخش فیلم دنیا در این بازار شرکت کرده‌اند.

او بیان کرد که امسال برنامه‌ریزی این بود که از کشورهای منطقه به این بازار بیایند. البته این موضوع به این معنا نیست که با سایر کشورها همکاری و تعامل نداریم.

اما کشورهای هم پیمان، شانگهای و منطقه بیشتر در معرض همکاری ما قرار دارند. هدف ما این است که خروجی خوبی برای سینمای ایران داشته باشیم. یکی از مهم ترین برنامه‌ها و کارهای ما اقتصاد در حوزه بین الملل سینمای ایران است. چیزی که سال‌ها است به دنبال آن هستیم و البته نتیجه رضایت بخش هنوز ایجاد نشده است. همکاری با کشورهای آمریکایی و اروپایی نیز مانند سالیان قبل در دستور کار خواهد بود.

خزاعی گفت: بازار فیلم هم مانند گذشته باشکوه تر از قبل در حال برگزاری است. در جریان بازدید نیز بیشتر کشورهایی که حضور داشتند از بازار و جریان برگزاری آن احساس رضایت داشتند. جمع بندی نهایی را می توانیم در پایان بازار داشته باشیم.

او درباره مهمانان این دوره از جشنواره بین المللی فیلم فجر گفت: البته مهمانان بازار نیازی به معرفی ندارند زیرا در همین غرفه ها حضور دارند و اسامی شرکت های پخش و کشورهای آنان مشخص است. مهمانان بین الملل برای بخش های دیگر  و داوران بخش جهانی فیلم فجر نیز معرفی خواهند شد. همچنین 4 پاویون برای چهار کشور دنیا طراحی کردیم که در بازار حضور دارند. به نظرم به اهدافی که برای بازار داشتیم رسیدیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1025850