eram21
18 بهمن 1401 - 22:51

احداث تله‌کابین بر فراز جنگل‌های «درازنوی» کردکوی

شهردار کردکوی از انجام مطالعات احداث تله‌کابین بر فراز جنگل‌های منطقه «درازنو» خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، ابراهیم جرجانی عصر امروز در جمع خبرنگاران با تاکید بر ظرفیت‌های گردشگری شهر کردکوی، اظهار داشت: فرصت‌های بسیاری برای جذب گردشگر در این شهر وجود دارد، اما این ظرفیت‌ها مورد غفلت قرار گرفته و سرمایه‌گذاری برای شکوفایی و توسعه آنها انجام نشده است.

شهردار کردکوی یکی از ظرفیت‌های گردشگری این شهر را وجود مناطق جنگلی عنوان کرد و از انجام مطالعات اولیه احداث تله‌کابین خبر داد و گفت: مبدا این تله‌کابین از آب‌بندانی که در منطقه جنگلی واقع شده به سمت عرصه‌های جنگلی و منطقه گردشگری "درازنو" پیش‌بینی شده است.

وی همچنین یادآور شد: دوربین‌های ترافیکی و نظارتی نیز در مسیر جنگلی براساس نظر دستگاه‌های متولی نصب شده تا اطمینان خاطر بیشتری برای گردشگران، مسافران و شهروندان ایجاد کند.

جرجانی یکی دیگر از طرح‌های سرمایه‌گذاری در کردکوی را احداث شهربازی عنوان کرد و افزود: در بودجه 1402، برای احداث شهربازی اعتباراتی پیش‌بینی شده است و به محض تملک اراضی، عملیات اجرایی آن را آغاز خواهیم کرد.

وی با اشاره به پیش‌بینی سرمایه‌گذاری 30 میلیارد تومانی در بودجه امسال شهرداری کردکوی بیان کرد: بودجه امسال 4 برابر بودجه مصوب سال قبل بوده و از 100 میلیارد تومانی که به تصویب رسید 30 میلیارد تومان آن را در زمینه سرمایه‌گذاری پیش‌بینی کردیم، اما متاسفانه به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها نتوانستیم سرمایه‌گذاری برای پروژه‌ها جذب کنیم.

شهردار کردکوی اضافه کرد: تاکنون 45 میلیارد تومان از بودجه امسال شهرداری محقق شده و تا پایان سال به بیش از 70 میلیارد تومان خواهد رسید. برای سال آینده نیز بودجه 150 میلیارد تومانی را به شورای شهر پیشنهاد داده‌ایم که 30 میلیارد تومان آن مربوط به جذب سرمایه‌گذار  خواهد بود.

وی ادامه داد: نخستین خانه فرهنگ در شهر کردکوی ایجاد شد و در صورت واگذاری زمین 2 هکتاری جنب یادمان شهدای گمنام این شهر، نخستین پارک ویژه بانوان این شهر را احداث می‌کنیم.

جرجانی با اشاره به وجود 141 هزارمتر مربع معبر خاکی در شهر کردکوی گفت: علاوه براین معابر خاکی، 160 هزار مترمربع از معابر شهری نیز نیازمند روکش آسفالت بود. حدود 7 هزار و 500 تن آسفالت برای روکش و آسفالت 44 معبر شهری استفاده شده است. همچنین تا پایان سال نیز یک‌هزار و 700 تن آسفالت معابر انجام خواهد شد و در فاز 2 که در سه ماهه دوم سال آینده انجاگ خواهد شد، 7 هزار و 500 تن قیر فراهم شده است.

انتهای پیام/582/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1026363